|  Přihlásit se
Popis mlýnůMinimalizovat

KN mlýn

KN Mlýn 100/130 - 132 kW v lince na zpracování alternativního paliva
 KN Mlýny 100/100 - 110 kW v lince na zpracování alternativního paliva
 KN mlýny 100/130-132 kW v lince na zpracování alternativního paliva

Účel a funkce

Mlýn slouží k mletí domovního i průmyslového odpadu jako jsou plasty, pryž, pneumatiky, papír a dřevo. Tím usnadňuje jeho další zpracování nebo následnou likvidaci. Ke zdrobňování dochází mezi ostřím kladiv - jsou otočně uložena v rotoru - a břity stavitelných nožů uložených v tělese mlýna. Velikost výstupních kusů se řídí velikostí otvorů kalibračního síta.
 

Konstrukce

Tělo mlýna je ocelový svařenec složený ze skříně dolní a skříně horní s malým víkem. Rotor je ocelový buben uložený ve valivých ložiskách. Na průměru cca 730 mm jsou na šesti tyčích otočně uložena vyměnitelná kladiva. V těle mlýna jsou uloženy snadno seřiditelné a vyměnitelné nože - nožové lišty. Vůči nožům rotoru jsou nastaveny pod úhlem usnadňujícím mletí materiálu. Jejich počet je možno podle potřeby upravovat. Pohon mlýna je zajištěn elektromotorem přes řemenový převod.
Dnem skříně mlýna je snadno vyměnitelné ocelové kalibrační síto válcového tvaru. Pracovní prostor mlýna je snadno přístupný otevřením malého víka nebo celé horní skříně. Otvírání je řešeno pomocí hydraulických válců. Mlýn je od vstupního otvoru až po výstup prachotěsný a již v základním provedení je připraven pro použití vodního chlazení rotoru a malého víka.
Podrobnější informace naleznete v přiloženém prospektu